Jak si vyrobit svůj vlastní DIY prací ekoprášek

Domácí prací prášek šetří přírodu, tvoje oblečení, tvou pokožku i tvojí kapsu – zhruba tři koruny na jednu dávku. Vím, že představa výroby vlastního pracího prášku zní strašidelně a hrozně složitě, opak je ale pravdou! Výroba domácího pracího prášku vám zabere cca pět minut.

Jediné co potřebujete je sehnat suroviny:

  • 1kg sody na praní – například od české eko firmy Tiearra Verde za 75 Kč.

do obchodu

  • 100 gramů mýdla – na trhu je nepřeberné množství přírodních mýdel. stačí otevřít google. Mě se líbilo třeba AlmaWin s citronovým aroma za 29 korun.

do obchodu

(můžete přidat několik kapek esenciálního oleje pro lepší vůni ale není to nutné)

Připravte si větší nádobu, v které vaše ingredience smícháte. Pak už do ní jen nasypte jedlou sodu a mýdlo které jste nastrouhali nebo rozmixovali v mixéru. A je hotovo! Teď posbírej všechno své nastřádané prádlo v koši a běž ho vyzkoušet. Na jednu dávku použij zhruba dvě velké polévkové lžíce.

Prášek se hodí na bílé, černé, i barevné prádlo. Pokud na tom trváš, můžeš přidat do prášku na bílé ještě bělidlo. Ale není potřeba.

Komentáře

  1. Dobrý den, kdybyste chtěli človíčka na jazykové korektury české mutace textů, prosím napište mi, přesně s tím Vám skvěle pomůžu. Kdyžtak mi rovnou zadejte zkušební práci – otestujte mne. Jazykovou korekturu si prosím obstarejte, v CZ textech jsou zde velmi nemilé chyby. Díky a ať se vše daří, Jindra

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s